Filozofia

Projekty i produkty Max Blank powstają w niemieckiej siedzibie głównej Firmy w Westheim


w ramach intensywnego procesu tworzenia najpierw projektu, następnie razem z inżynierami i specjalistami, takimi jak ślusarze i mechanicy projekt przeobrażany jest w produkt High Quality, ponieważ tylko produkty o najwyższej jakości są trwałe, daletgo świadomie stawiamy na duży udział produkcji własnej. Jeżeli chodzi o produkcję stali jest to 99 % produkcji, która wychodzi z rąk specjalistów Firmy Max Blank a następnie opuszcza Manufakturę. W trakcie tej produkcji powstają funkcjonalne i inspirujące bezproądowe kominki tradycyjne na pellet i drewno opałowe jak i cały osprzęt.

Więcej informacji »

Długotrwałość materiałów, konstrukcja i estetyka są dla nas najważniejsze.

 

Nasze klasyki, których podróbki powstają w międzyczasie na całym świecie, udowadniają powyższe. Powinniśmy chronić naszych klientów przed tym, aby pewnego dnia nie byli rozczarowani faktem, że kupili interesującą podróbkę kominka lub nowinki kominkowej innego producenta.

Więcej informacji  »

Tym samym Max Blank jest zawsze o krok do przodu.

Zawsze w poszukiwaniu optymalności,

aby ogrzewać się oszczędzając energię i aby zrelaksować się przy kominku podziwiając grę ognia. Stale krok w przyszłość. Nieprzerwanie w myśl przemyślanych projektów i zgranych form po atrakcyjnych cenach. Zawsze oferując klientom najlepsze usługi w stosownej cenie będąc przy tym konkurencyjnym, ale nie „tanim“. Kroczymy nowymi drogami, z nowościami i sprawdzonymi rozwiązaniami i budujemy również w przyszłości kominki i piece kaflowe, którą są w stanie sprostać najwyższym wymaganiom jakościowym i wizerunkowym.

Nie ma nic cenniejszego aniżeli jakość

Więcej informacji »

To samo dotyczy naszych licznych certyfikowanych produktów EU


które są wszystkie urzędowo dopuszczone. Wiele z nich wykazuje imponujące wartości, na przykład jeżeli chodzi o wydajność ciepła, skuteczność działania w większości przypadków jest większa aniżeli 87%. Również jeżeli chodzi o innowacje naszego domu, jak np. bezprądowy kominek kombi na pellet i drewno kominkowe, zleciliśmy sprawdzenie w niemieckim Instytucie Techniki Budowlanej w Berlinie (DIBt) każdej nowości i otrzymaliśmy stosowne dopuszczenie do użytku. Daje nam to na przyszłość dobre zabezpieczenie i zaufanie, również w tych nie mniej ważnych obszarach.

Więcej informacji »


Tym samym logo naszego przedsiębiorstwa Max Blank odzwierciedla „HIGH QUALITY“


Nasze zaangażowanie widoczne jest również w obszarze ochrony środowiska i w odpowiedzialnym obchodzeniu się z cennymi surowcami, czy to w produkcji, czy też w przypadku naszych produktów. W Firmie Max Blank na przykład ok. 75 % zapotrzebowania na energię zaspakajanych jest z własnych urządzeń fotowoltaicznych a 85% zużytego powietrza z produkcji powraca do swojego obiegu, po wcześniejszym oczyszczeniu. Ponieważ utrzymanie ekologicznej równowagi i ochrony lasów jest gwarancją kontrolowanego łańcucha produkcyjnego – niezależnie nadzorowanego, łatwego do prześledzenia i trwałego – te cechy są dla nas tak samo ważne jak wszystko inne.

Więcej informacji »